Chodlikowskie Spotkanie Archeologiczne

W zastępstwie za coroczną imprezę zatytułowaną „Majówka Archeologiczna w Chodliku”, w roku bieżącym (2012) zagości „Chodlikowskie Spotkanie z Archeologią”. Festyn trwać będzie nieco krócej, bo tylko dwa dni: 24 - 25 maja (czwartek - piątek), w godzinach 10.00 - 16.00.

 

"Chodlikowskie Spotkanie Archeologiczne" docelowo ma być imprezą edukacyjną pod patronatem Instytutu Archeologii i Etnologii  Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W ramach imprezy przeprowadzone zostaną otwarte archeologiczne badania wykopaliskowe połączone z warsztatami archeologicznymi poświęconymi technikom eksploracji i dokumentacji archeologicznej. Dodatkowo stworzony zostanie wykop edukacyjny dla najmłodszych i młodzieży szkolnej.


Oprócz tego uczestnicy będą mogli samodzielnie odkrywać i eksplorować zabytki archeologiczne oraz poznawać pracę archeologa. Zorganizowany i przeprowadzony będzie też cykl wykładów popularnonaukowych na temat historii regionu połączony z prezentacjami multimedialnymi. Na tym atrakcje się nie kończą. Bowiem specjalnie na tą okazję, otwarta zostanie wystawa pt: „Neolityczny obiekt książęcy z Wilczyc”.

 

Warto wspomnieć również o tym, że wycieczki szkolne będą oprowadzane po stanowiskach archeologicznych wyznaczonymi ścieżkami edukacyjnymi. Każdego dnia grupy zorganizowane i osoby indywidualne będą mogły udać się też do pobliskiego grodziska w Żmijowiskach.

 

Wstęp na "Chodlikowskie Spotkanie Archeologiczne" bezpłatny. Tak więc gorąco zapraszamy!

 

UWAGA! Nasz serwis – chodlik.com objął "Chodlikowskie Spotkanie Archeologiczne" patronatem medialnym, tak więc informacji na temat imprezy na naszej stronie nie zabraknie :)