Pierwsze podsumowanie...

 

Tegoroczne Chodlikowskie Spotkanie Archeologiczne za nami! Jak wyglądały te dwa dni w niewielkim Chodliku? Czego ciekawego mieliśmy się okazję dowiedzieć? Czas na podsumowania.

 

Z podanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Karczmiskach danych wynika, że w imprezie  łącznie uczestniczyło blisko 2.000 osób. Największą atrakcją okazały się badania archeologiczne. Przy czym warto wspomnieć, że pierwszy wykop był prawdziwym stanowiskiem badawczym, gdzie pracownicy naukowi objaśniali na czym polega ich praca, prezentując sposoby jej wykonania oraz narzędzia, jakimi posługuje się archeolog. Można było również spróbować własnych sił i samodzielnie poszukać obiektów archeologicznych. Zaś drugie stanowisko przeznaczone było w zasadzie dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy także zajmowali się wydobywaniem najróżniejszych przedmiotów, jednak warsztaty te przeprowadzane były w formie zabawy.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu lub też zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w zakładce – Spotkanie Archeologiczne.